Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 items - 0.00zł 0

Radiofrekwencja mikroigłowa Gdańsk Wrzeszcz

Opis zabiegu

RRadiofrekfencja frakcyjna  to zabieg mikroigłowy, którego efektem jest niskoinwazyjny lifting twarzy i szyi. Unikalne połączenie bipolarnego RF (fal radiowych), podciśnienia oraz mikroigieł zapewnia właściwości liftingujące, redukujące zmarszczki oraz blizny. Zabieg poprawia jędrność skóry oraz zagęszcza jej strukturę.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma na celu stymulację i przebudowę kolagenu oraz przeciwdziałanie typowym oznakom starzenia. Doskonale sprawdzi się u pacjentów o każdym typie skóry, którzy chcą zrewitalizować i odświeżyć wygląd swojej skóry. Dzięki regulacji mikroigieł radiofrekwencja mikroigłowa może dostarczać energię na różnych głębokościach, co sprawia iż parametry zabiegu można dostosować do indywidualnych problemów każdego pacjenta, takich jak drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe i rozstępy.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry cienkich igiełek przez które wprowadzane są do ciała fale radiowe. Obszar penetracji skóry wynosi od 0,1 mm do 4 mm. Sa to minimalnie inwazyjne mikroigieły, które oszczedzją naskórek i skracają czas rekonwalescencji pacjenta. Wprowadzone fale radiowe rozgrzewają tkankę, jednak nie wpływają na przegrzanie powierzchni skóry. Podgrzanie tkanki powoduje przebudowanie podskórnego kolagenu. Igły wprowadzane są wielopoziomowo w skórę co umożliwia uzyskanie efektu 3D ujędrnienia skóry.

Zabieg pozwala zatem na regulowanie głębokości igły oraz wybór rodzaju igły, co sprawia iż może on być w pełni dostoswany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

 • lifting twarzy, szyi, dekoltu i ciała
 • redukcja zmarszczek i bruzd na twarzy, szyi i dekolcie
 • eliminacja wiotkości skóry
 • poprawa elastyczności i napięcia skóry po dużym spadku masy ciała i po ciąży
 • redukcja rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach
 • redukcja blizn
 • redukcja blizn potrądzikowych
 • redukcja cieni pod oczami
 • redukcja rozszerzonych porów

Natychmiast po zabiegu obserwujemy skrócenie włókien kolagenowych, co w efekcie powoduje napięcie skóry. W późniejszym czasie po zabiegu rozpoczyna się stymulacja tworzenia nowych włókien kolagenowych. Proces ten trwa do 3 miesięcy, następuje zauważalna przebudowa struktury skóry przez co skóra staje się  bardziej jędrna i sprężysta. Restrukturyzacja kolagenu w tkance wpływa na niwelowanie drobnych zmarszczek twarzy, szyi oraz dekoltu.

Zabieg Qtera stosuje się również w przypadku redukcji blizn. W przypadku świeżych blizn stymuluje się tkankę co miesiąc w celu zminimalizowania powstania widocznej blizny pozabiegowej. W przypadku starszych blizn obserwujemy znacznie spłycenie oraz zbielenie blizny.

Zabieg Qtera jest idealnym wsparciem terapii odchudzający, wpływa na redukcję cellulitu oraz zagęszczenie skóry w obszarze brzucha, pośladków i ud.

Czym się różni radiofrekwencja mikroigłowa od klasyczne fali radiowej?

Tradycyjnie używana fala radiowa w celu pogrzania głębszych warstw skóry podgrzewa również płytkie warstwy skóry co w efekcie może doprowadzić do przegrzania, a nawet poparzenia skóry. W przypadku zabiegu Qtera, skóra zostaje podgrzana na odpowiedniej głębokości przy zachowaniu pełnej kontroli temperatury tkanki.

Czym się różni radiofrekwencja mikroigłowa od lasera frakcyjnego?

Wiele osób porównuje zabieg laserem frakcyjnym CO2 z procedurą RF mikroigłową. Należy jednak zauważyć, iż obie metody znacznie różnią się w sposobie oddziaływania na skórę, a przede wszystkim okresem rekonwalescencji pozabiegowej. Laser frakcyjny tworzy kolumnę ablacyjną przez całą głębokość skóry, co w efekcie powoduje silne złuszczenie tkanki powierzchniowej. Zabieg RF radiofrekwencji mikroigłowej działa na głębsze warstwy skóry, nie wpływa na naskórek dzięki czemu okres rekowalescencji trwa do 2 dni. Kolejną istotną różnicą jest pora roku w której możemy wykonać procedurę zabiegową. W przypadku lasera frakcyjnego nie wykonuje się zabiegów w okresie lata i wiosny. Zabiegi RF Qtera można wykonywać przez cały rok.

Co się odczuwamy podczas zabiegu radiofrekwencji mikroiglowej?

Większość osób podczas zabiegu odczuwa wyłącznie delikatnie podgrzanie. Jest to efekt znieczulenia zastosowanego przed zabiegiem oraz mikroigieł o wysokiej jakości. Bezpośrednio po zabiegu odczuwamy lekkie pulsowanie i rozgrzanie tkanki.

Jak często wykonujemy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zazwyczaj zabiegi wykonujemy w serii zależnie od potrzeby od 1 do 4 zabiegów co miesiąc.  Ilość oraz częstotliwość zabiegów określa specjalista zależnie od wieku, wskazania oraz stanu zdrowia pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Qtera są:

 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • nowotwór
 • złote nici
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne
 • aktywne dermatozy.
 • Pozostałe choroby konsultujemy w lekarzem w klinice.

Cennik RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

– Radiofrekwencja mikroigłowa cena

Radiofrekwencja mikoigłowa cena

Radiofrekwencja mikroigłowa1 zabiegSeria 3 zabiegów
Cena standardowaCena standardowa
Twarz1000 zł2700 zł
Twarz + szyja1250 zł3450 zł
Twarz + szyja + dekolt1500 zł4000 zł
Bliznyod 400 zł**
Ciałood 1000 zł**

 

** Cena ustalana indywidualnie podczas konsultacji

Dlaczego warto wykonać zabieg radiofrekwencja mikroigłowa w K2 Medical & Dental Clinic?

Zabieg wykonywany jest na przy użyciu oryginalnego medycznego urządzenia.

Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem, w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych.

K2 Medical & Dental to wysoce innowacyjna i profesjonalna klinika, położona w ciekawej architektonicznie i  dogodnej lokalizacji  w samym sercu Gdańska Wrzeszcza – Browarze Gdańskim.