Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 items - 0.00zł 0

REDUKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

B

Co wyróżnia zabieg usunięcia zmarszczek botuliną to fakt, że zabieg jest skuteczny, a przy tym szybki i bezpieczny. Polega on na podaniu preparatu, który zaaplikowany w bardzo małych ilościach działa paraliżująco na mięśnie mimiczne, a więc jak żelazko, które rozprasowuje zmarszczki.

Toksyna botulinowa to preparat podawany  w formie iniekcji pod skórę, w mięsień. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale w przypadku Pacjentów o niskim progu wrażliwości na  ból można zastosować  znieczulenie kremem  na około pół godziny przed zabiegiem.

To prosty zabieg, który pozwala znacząco poprawić wygląd.

W naszym gabinecie zabieg ten wykonują wyłącznie lekarze, stosując oryginalne certyfikowane preparaty.

Wskazania do zastosowania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej:

Przed i po

CENNIK - Toksyna botulinowa

UsługaCena
Redukcja zmarszczek 1 okolica (np. lwia zmarszczka)600 zł
Redukcja zmarszczek 2 okolice (np.lwia zmarszczka, czoło)950 zł
Redukcja zmarszczek 3 okolice (np.lwia zmarszczka, czoło, kurze łapki)1200 zł
Zmarszczki grzbietu nosa „królicze”500 zł
Korekta opadającego końca nosa500 zł
Uśmiech dziąsłowy „gummy smile”500 zł
Opadanie kącików ust500 zł
Zmarszczki na brodzie500 zł
Leczenie bruksizmu – zgrzytanie zębamiod 1000 zł
Leczenie migrenyod 1000 zł
Leczenie nadpotliwości – pachyod 1500 zł
Leczenie nadpotliwości – dłonie lub stopyod 1500 zł

Zmarszczki

Usuwanie zmarszczek - obszary

Zabieg redukcji zmarszczek stosujemy zarówno na czole, w okolicach oczu, jak i dolnej części twarzy.

Usuwanie zmarszczek - stosowane preparaty

Zabieg redukcji zmarszczek wykonywany jest przy użyciu tylko i wyłącznie certyfikowanych, oryginalnych preparatów.

Przebieg zabiegu redukcji zmarszczek

W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza badanie okolic wskazanych do wykonania zabiegu, polegające na oglądaniu  i ocenie mimiki Pacjenta, asymetrii , siłę skurczu mięśni. Pomaga to lekarzowi w diagnozie i ocenie niezbędnej dawki leku, precyzyjnego określenia miejsc wstrzyknięć, techniki oraz perspektyw leczenia.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując mniejsze dawki, lecz rozłożone na kilka etapów. W niektórych przypadkach, głównie bardzo głębokich zmarszczek oraz u Pacjentów w starszym wieku, lekarz może zaproponować zastosowanie wypełniacza lub zabieg regenerujący skórę taki jak np. mezoterpia mikroigłowa.

Sam zabieg przebiega około 20 minut. Miejsce wskazane do leczenia zostaje oczyszczone i zdezynfekowane, a następnie dokonuje się iniekcji dokładnie odmierzonej ilości substancji aktywnej. Po zakończeniu zabiegu miejsca poddane wstrzyknięciu są schładzane, w celu uniknięcia obrzęków oraz siniaków.

Efekt zabiegu redukcji zmarszczek

W przypadku zabiegów ukierunkowanych na walkę ze zmarszczkami, podanie toksyny botulinowej spowoduje w zależności od głębokości zmarszczek oraz miejsca ich  występowania znaczną poprawę skóry w miejscu występowania zmarszczek lub całkowite ich wygładzenie.

Postępowanie po zabiegu redukcji zmarszczek

W pierwszych godzinach po zabiegu nie jest wskazane kładzenie się, a głowę należy trzymać prosto tak aby preparat mógł zostać wchłonięty przez mięśnie. Krótko po zabiegu miejsca poddane iniekcji powinny być aktywnie używane (np. należy marszczyć czoło), ale masowanie skóry nie jest wskazane. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, solarium oraz wysiłku fizycznego

Działania niepożądane

Zastosowanie procedury leczniczej z użyciem toksyny botulinowej niesie ze sobą mało powikłań. Mogą jednak wystąpić takie objawy jak:

 • ból w momencie podania preparatu;
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.
  • miejscowe krwiaki,
  • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
  • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
  • nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);

Działania niepożądane są w pełni odwracalne, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Natomiast efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się od 2 do 6 tygodni.

Kto wykonuje zabieg redukcji zmarszczek w klinice K2 Medical?

W klinice K2 Medical zabieg redukcji zmarszczek wykonują lekarze specjalizujący się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej:

dr Agnieszka Sirocka

dr Michał Bartos

dr Łukasz Banasiak

Zgrzytanie zębami – bruksizm

Bruksizm to choroba o podłożu neurologicznym, która powoduje nadmierne zaciskanie zębów wskutek zbyt mocnego, bezwiednego napinania i kurczenia mięśni żwaczy (odpowiedzialnych za żucie). Przyczyną jej występowania jest głównie stres lub nadmierna nadwrażliwość na stresujące sytuacje.

Objawy bruksizmu:

 • Zgrzytanie zębami w nocy
 • Ból w okolicy stawu żuchwowo skroniowego
 • Trudności z pełnym otwarciem ust
 • Efektem nieleczonego bruksizmu może być ścieranie zębów, które stają się znacząco krótsze, zaburzone zostają także proporcje twarzy , czasami dochodzi do zmiany rysów twarzy

Metody walki z bruksizmem

Toksyna butulinowa

Pacjenci zmagający się z bruksizmem, dzięki użyciu preparatów wpływających na pracę mięśni mogą oczekiwać zmniejszenie napięcia mięśnia żwacza, a dodatkowo wygładzenia konturu żuchwy. Preparat paraliżuje mięśnie dzięki czemu się one nie napinają. Zaletą zabiegu jest działanie wybiórcze, a nie ogólnoustrojowe jak w przypadku tabletek.

W trakcie zabiegu wykonuje się około 3-4 wkłucia w policzek z każdej strony, a efekt utrzymuje się około  kilku miesięcy czy nawet do pól roku. Wskazane jest powtarzanie zabiegu co pól roku przez okres około 2-3 lat. Zabieg daje szanse na odzwyczajenie się mięśni od tak intensywnego zaciskana się.

Nakładki relaksacyjne

Inną metodą walki z brusizmem zalecaną przez stomatologów jest stosowanie nakładek relaksacyjnych.  Metody te mogą być stosowane łącznie. Specjaliści stomatolodzy z K2 Medical & Dental Clinic podczas konsultacji wskażą Państwu najskuteczniejszą metodę walki z bruksizmem.

Kto wykonuje zabieg leczenia bruksizmu

Zabieg z użyciem botuliny wykonuje  dr Agnieszka Sirocka oraz dr Michał Bartos.

Nakładki relaksacyjne wykonają dla Państwa specjaliści stomatolodzy z K2 Medical & Dental Clinic

Uśmiech dziąsłowy („gummy smile”)

Uśmiech dziąsłowy („gummy smile”) to sytuacja  w której dochodzi do nadmiernego podciągnięcia wargi górnej do góry, w wyniku czego zostaje nadmiernie wyeksponowana część dziąseł i zębów.

Przyczyną uśmiechu dziąsłowego może być np. :

 • nad aktywność mięśnia dźwigacza wargi górnej,
 • uwarunkowanie genetyczne (gruby fenotyp dziąsła),
 • wada ortodontyczna,
 • zbyt krótka warga górna,
 • niepełne wyrzynanie zębów.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej znakomicie likwiduje tzw. uśmiech dziąsłowy, a więc dysproporcję między strefą zębów a dziąsłem,   poprzez zmniejszenie widoczności dziąsła przez co uśmiech staje się ładniejszy. Mięśnie zostają osłabione w wyniku czego dochodzi do zharmonizowania oraz upiększenia uśmiechu.

Zabieg redukcji ,,gummy smile” wykonuje w naszej klinice dr Agnieszka Sirocka oraz dr Michał Bartos.

Nadpotliwość

Miejscowa nadpotliwość

Miejscowa nadpotliwość, czyli nadmierne pocenie się występuje najczęściej w okolicach dłoni lub stóp, a także pach i czoła. Jest to stan fizjologiczny, którego nie można kontrolować siłą woli. Dolegliwość ta jest efektem nadmiaru gruczołów potowych i ich nadreaktywności.

Miejscową nadpotliwość można z powodzeniem leczyć przy preparatów neurologicznych. Substancje aktywną wstrzykuje się w bardzo małych dawkach  za pomocą bardzo cienkiej igły, co 1-1,5 cm we wskazany obszar poddany leczeniu. Zabieg ten powoduje redukcje produkcji potu w ostrzykniętych gruczołach potowych. Przed wykonaniem zabiegu  można zastosować znieczulenie miejscowe.

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Pierwsze efekty można zauważyć  najwcześniej 24 do 48 godzin po iniekcji. Istotna poprawa widoczna jest po  około 3-10 dniach, a efekt końcowy leczenia po około 2 tygodniach. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez około 4- 6 miesięcy, zależy w dużej mierze od cech osobniczych Pacjenta.. Badania kliniczne wykazały, ze przy leczeniu nadpotliwości efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy

Przeciwskazania do leczenia nadpotliwowści:

 • Nadwrażliwość na preparat lub inne składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • Zakażenie w okolicy planowanych wstrzyknięć
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków aminoglikozydowych oraz leków działających na przewodnictwo nerwowo – mięśniowe
 • Okres ciąży i laktacji

Działania niepożądane

Zastosowanie procedury leczniczej z użyciem toksyny botulinowej niesie ze sobą mało powikłań. Mogą jednak wystąpić takie objawy jak:

 • ból w momencie podania preparatu,
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego,
  • miejscowe krwiaki,
  • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji.

Działania niepożądane są w pełni odwracalne, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Natomiast efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się od 2 do 6 tygodni.

Kto wykonuje zabieg leczenia nadpotliwości w klinice K2?

W klinice K2 Medical zabieg leczenia nad potliwości wykonują wyłącznie lekarze:

dr Agnieszka Sirocka

dr Łukasz Banasiak

Dlaczego warto wykonać zabieg z użyciem botuliny w K2 Medical & Dental Clinic?

K2 Medical & Dental Clinic to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa.
W naszej klinice zabiegi z użyciem botuliny wykonują wyłącznie lekarze.
Stosujemy  oryginalne, certyfikowane preparaty, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych zabiegów.