Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 szt. - 0.00zł 0

REDUKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

B

Co wyróżnia zabieg usunięcia zmarszczek to fakt, że zabieg jest skuteczny, a przy tym szybki i bezpieczny. Polega on na podaniu preparatu, który zaaplikowany w bardzo małych ilościach działa paraliżująco na mięśnie mimiczne, a więc jak żelazko, które rozprasowuje zmarszczki.

Preparat podawany jest w formie iniekcji pod skórę, w mięsień. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale w przypadku Pacjentów o niskim progu wrażliwości na  ból można zastosować  znieczulenie kremem  na około pół godziny przed zabiegiem.

To prosty zabieg, który pozwala znacząco poprawić wygląd.

Wskazania do zastosowania zabiegu:

CENNIK - Redukcja zmarszczek mimicznych

Usługa Cena
1 okolica 500 zł
2 okolice 900 zł
3 okolice 1200 zł
Zmarszczki grzbietu nosa „królicze” 300 zł
Korekta opadającego końca nosa 300
Uśmiech dziąsłowy „gummy smile” 300
Opadanie kącików ust 300 zł
Zmarszczki na brodzie 300 zł
Leczenie bruksizmu – zgrzytanie zębami od 1000 zł
Leczenie migreny od 1000 zł
Leczenie nadpotliwości – pachy od 1500 zł
Leczenie nadpotliwości – dłonie lub stopy od 1500 zł

Zmarszczki

Usuwanie zmarszczek

Zabieg redukcji zmarszczek stosujemy zarówno na czole, w okolicach oczu, jak i dolnej części twarzy.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg przebiega około 20 minut. Miejsce wskazane do leczenia zostaje oczyszczone i zdezynfekowane, a następnie dokonuje się iniekcji dokładnie odmierzonej ilości substancji aktywnej. Po zakończeniu zabiegu miejsca poddane wstrzyknięciu są schładzane, w celu uniknięcia obrzęków oraz siniaków.

Efekt zabiegu

W przypadku zabiegów ukierunkowanych na walkę ze zmarszczkami, podanie toksyny botulinowej spowoduje w zależności od głębokości zmarszczek oraz miejsca ich miejsca występowania znaczną poprawę wyglądu zmarszczek lub całkowite ich wygładzenie.

Postępowanie po zabiegu

W pierwszych godzinach po zabiegu nie jest wskazane kładzenie się, a głowę należy trzymać prosto tak aby preparat mógł zostać wchłonięty przez mięśnie. Krótko po zabiegu miejsca poddane iniekcji powinny być aktywnie używane (np. należy marszczyć czoło), ale masowanie skóry nie jest wskazane. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, solarium oraz wysiłku fizycznego

Zgrzytanie zębami – bruksizm

Bruksizm to choroba o podłożu neurologicznym, która powoduje nadmierne zaciskanie zębów wskutek zbyt mocnego, bezwiednego napinania i kurczenia mięśni żwaczy (odpowiedzialnych za żucie). Przyczyną jej występowania jest głównie stres lub nadmierna nadwrażliwość na stresujące sytuacje.

Objawy:

 • Zgrzytanie zębami w nocy
 • Ból w okolicy stawu żuchwowo skroniowego
 • Trudności z pełnym otwarciem ust
 • Efektem nieleczonego bruksizmu może być ścieranie zębów, które stają się znacząco krótsze, zaburzone zostają także proporcje twarzy , czasami dochodzi do zmiany rysów twarzy

Metody walki z bruksizmem

Toksyna butulinowa

Pacjenci zmagający się z bruksizmem, dzięki użyciu preparatów wpływających na pracę mięśni mogą oczekiwać zmniejszenie napięcia mięśnia żwacza, a dodatkowo wygładzenia konturu żuchwy. Preparat paraliżuje mięśnie dzięki czemu się one nie napinają. Zaletą zabiegu jest działanie wybiórcze, a nie ogólnoustrojowe jak w przypadku tabletek.

W trakcie zabiegu wykonuje się około 3-4 wkłucia w policzek z każdej strony, a efekt utrzymuje się około  kilku miesięcy czy nawet do pól roku. Wskazane jest powtarzanie zabiegu co pól roku przez okres około 2-3 lat. Zabieg daje szanse na odzwyczajenie się mięśni od tak intensywnego zaciskana się.

Nakładki relaksacyjne

Inną metodą walki z brusizmem zalecaną przez stomatologów jest stosowanie nakładek relaksacyjnych (może tu powinno być przejście do stomatologii) Metody te mogą być stosowane łącznie. Specjaliści stomatolodzy z K2 Medical & Dental Klinic podczas konsultacji wskażą Państwu najskuteczniejszą metodę walki z bruksizmem.

Uśmiech dziąsłowy („gummy smile”)

Uśmiech dziąsłowy („gummy smile”) to sytuacja  w której dochodzi do nadmiernego podciągnięcia wargi górnej do góry, w wyniku czego zostaje nadmiernie wyeksponowana część dziąseł i zębów.

Przyczyną uśmiechu dziąsłowego może być np. :

 • nad aktywność mięśnia dźwigacza wargi górnej,
 • uwarunkowanie genetyczne (gruby fenotyp dziąsła),
 • wada ortodontyczna,
 • zbyt krótka warga górna,
 • niepełne wyrzynaniem zębów.

Zabieg znakomicie likwiduje tzw. uśmiech dziąsłowy, a więc dysproporcję między strefą zębów a dziąsłem,   poprzez zmniejszenie widoczności dziąsła przez co uśmiech staje się ładniejszy. Mięśnie zostają osłabione w wyniku czego dochodzi do zharmonizowania oraz upiększenia uśmiechu.

Nadpotliwość

Miejscowa nadpotliwość

Miejscowa nadpotliwość, czyli nadmierne pocenie się występuje najczęściej w okolicach dłoni lub stóp, a także pach i czoła. Jest to stan fizjologiczny, którego nie można kontrolować siłą woli. Dolegliwość ta jest efektem nadmiaru gruczołów potowych i ich nadreaktywności.

Miejscową nadpotliwość można z powodzeniem leczyć przy preparatów neurologicznych. Substancje aktywną wstrzykuje się w bardzo małych dawkach  za pomocą bardzo cienkiej igły, co 1-1,5 cm we wskazany obszar poddany leczeniu. Zabieg ten powoduje redukcje produkcji potu w ostrzykniętych gruczołach potowych. Przed wykonaniem zabiegu  można zastosować znieczulenie miejscowe.

Przebieg zabiegu

W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza badanie okolic wskazanych do wykonania zabiegu, polegające na oglądaniu  i ocenie mimiki Pacjenta, asymetrii , siłę skurczu mięśni. Pomaga to lekarzowi w diagnozie i ocenie niezbędnej dawki leku, precyzyjnego określenia miejsc wstrzyknięć, techniki oraz perspektyw leczenia.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując mniejsze dawki, lecz rozłożone na kilka etapów. W niektórych przypadkach, głownie bardzo głębokich zmarszczek oraz u Pacjentów w starszym wieku, lekarz może zaproponować zastosowanie wypełniacza lub zabieg regenerujący skórę taki jak np. mezoterpia mikroigłowa.

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Pierwsze efekty można zauważyć  najwcześniej 24 do 48 godzin po iniekcji. Istotna poprawa widoczna jest po  około 3-10 dniach, a efekt końcowy leczenia po około 2 tygodniach. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez około 4- 6 miesięcy, zależy w dużej mierze od cech osobniczych Pacjenta.. Badania kliniczne wykazały, ze przy leczeniu nadporliwości efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy

Przeciwskazania:

 • Nadwrażliwość na preparat lub inne składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • Zakażenie w okolicy planowanych wstrzyknięć
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków aminoglikozydowych oraz leków działających na przewodnictwo nerwowo – mięśniowe
 • Okres ciąży i laktacji

Działania niepożądane

Zastosowanie procedury leczniczej z użyciem toksyny botulinowej niesie ze sobą mało powikłań. Mogą jednak wystąpić takie objawy jak:

 • ból w momencie podania preparatu;
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.
  • miejscowe krwiaki,
  • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
  • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
  • nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);

Działania niepożądane są w pełni odwracalne, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Natomiast efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się od 2 do 6 tygodni.

Dlaczego warto wykonać zabieg redukcji zmarszczek w K2 Medical & Dental Clinic?

K2 Medical & Dental Clinic to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa.
W naszej klinice zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych wykonują wyłącznie lekarze specjaliści z zakresu chirurgii twarzowo szczękowej oraz dermatologii.
Stosujemy  oryginalne preparaty, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych zabiegów.