Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 szt. - 0.00zł 0

Nici PDO Gdańsk

                 Nici liftingujące Gdańsk

Opis zabieg – Nici Liftingujące PDO

Lifting nićmi PDO ( polidioksanon ) to mało inwazyjna alternatywa facelitingu. Zabieg polega na implantacji kilku nici liftingujących na każdą stronę twarzy. Nić jest wprowadzana za pomocą bardzo cienkiej kaniuli (tępej igły). Wprowadzone nici dzięki ich unikalnej strukturze zaczepiają tkankę unosząc ją w kierunku wyznaczonym przez lekarza. Zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cała procedura jest prawie bezinwazyjna.

Czym jest PDO?

Polidioksanon to włókno w pełni kompatybilne z naszym organizmem. Ten syntetyczny materiał od kilkudziesięciu lat jest wykorzystywany w chirurgii do szycia ran. Nici w przeciągu określonego czasu w pełni wchłaniają się w tkance, w której zostały zaimplantowane.  Wieloletnie doświadczenia wielu specjalizacji medycznych przyczyniły się do wprowadzenia włókien PDO do medycyny estetycznej.  Proces rozkładu nici PDO trwa kilka miesięcy zazwyczaj 6-9 msc , w tym czasie wprowadzone nici haczykowe PDO stymulują skórę. Przeprowadzone badania kliniczne ukazują, iż PDO wpływa na syntezę nowego kolagenu oraz elastyny, co przekłada się na znaczą poprawę kondycji skóry, jej gęstości oraz elastyczności.

Efekty zabiegu - Nici Liftingujące PDO

Zauważalny efekt implantacji nici jest natychmiastowy. Tuż po przeprowadzonym zabiegu obserwujemy wyraźne podciągnięcie tkanek miękkich twarzy. Zaimplantowane nici haczykowe tworzą swoiste rusztowanie dla twarzy. Finalny efekt zabiegu obserwuje się po okresie kilku tygodni, kiedy zmianie ulega również zwiotczała tkanka, na skutek syntezy nowych białek skóry. Efekt zabiegu obserwujemy przez okres mniej więcej roku. Zauważalna jest poprawa owalu twarzy, uniesienie tkanek miękkich, zagęszczenie skóry, ujędrnienie policzków oraz odmłodzenie skóry.

Zakres zabiegów - Nici haczykowe

Najpopularniejszym obszarem zabiegowym dla nici PDO jest środkowa i dolna część twarzy, oraz podbródek (często połączony z miejscową liposukcją).  Firmowym zabiegiem w naszej klinice jest unoszenie brwi za pomocą nici PDO. Coraz częściej wykonywanymi zabiegami w Polsce jest lifting pośladków i piersi z wykorzystaniem nici haczykowych.

Wskazania do wykonania zabiegu - Nici PDO

 • Opadające policzki
 • Wiotkość skóry
 • Chomiki (wiotkie dolne części twarzy)
 • Asymetria twarzy
 • Drugi podbródek

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu - Nici PDO

 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Stany zapalne skóry w miejscu planowanego zabiegu
 • Choroby wirusowe lub bakteryjne
 • Stosowanie leków rozrzedzających krew lub zaburzenia krzepliwości krwi
 • Cukrzyca
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

Cennik

Nici PDO

Usługa Cena
Lifting twarzy od 1500 zł
Lifting podbródka od 1500 zł
Cena uzależniona od ilości wprowadzonych nici

Dlaczego warto wykonać zabieg Liftingu nićmi PDO w K2 Medical?

Bezpieczeństwo – Zabieg wykonują jedynie lekarze specjaliści, z dużym doświadczeniem, którzy doskonale znają anatomie twarzy.
Indywidulane podejście – Podczas konsultacji lekarz dokona diagnozy i doradzi Państwu najskuteczniejszą metodę liftingu skóry.

K2 Medical to profesjonalna Klinika skupiająca grono wybitnych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w samym centrum Wrzeszcza