Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 items - 0.00zł 0

Nici PDO Gdańsk, Nici liftingujące Gdańsk, Nici haczykowe Gdańsk

Opis zabieg – Nici Liftingujące PDO – Nici haczykowe

Lifting nićmi PDO ( polidioksanon ) to mało inwazyjna alternatywa faceliftingu. Zabieg polega na implantacji kilku nici liftingujących na każdą stronę twarzy. Nić jest wprowadzana za pomocą bardzo cienkiej kaniuli (tępej igły). Wprowadzone nici dzięki ich unikalnej strukturze zaczepiają tkankę unosząc ją w kierunku wyznaczonym przez lekarza. Zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cała procedura jest prawie bezinwazyjna i bezbolesna.

W naszej klinice wykonujemy:

 •  Lifting twarzy nićmi PDO (nici haczykowe)
 •  Lifting podbródka nićmi PDO (nici haczykowe)
 •  Korekcja kształtu nosa nićmi PDO (nici haczykowe)
 •  Nici rewitalizujące
 •  Lifting brwi nicmi PDO

Polidoksanon (PDO) to syntetyczny, biodegradowalny polimer, powszechnie stosowany jako składnik wchłanialnych nici chirurgicznych oraz tzw. nici PDO (nici haczykowowe).
W medycynie estetycznej nici PDO są wszechstronnym narzędziem pozwalającym
uzyskać niemal natychmiastowy efekt poprawy wyglądu przy ograniczeniu inwazyjności zabiegu.

Nici liftingujące wykorzystujemy podczas zabiegów mających na celu uniesienie tkanek.
Najpopularniejsze zabiegi to lifting polików i dolnej części twarzy czyli niwelowanie tzw. „chomików”, lifting brwi czy uniesienie kącików ust.
Nici rewitalizujące stosujemy w celu poprawy jakości i sprężystości skóry oraz tkanki podskórnej, podczas korekcji poprzecznych zmarszczek szyi czy poprawy wyglądu okolicy dolnej powieki i doliny łez.

Zapewniają również zadowalający efekt liftingujący np. w przypadku korekcji opadającego podbródka.

Bardziej złożonymi w swojej strukturze nićmi możemy posłużyć się przy korekcji kształtu i uniesieniu koniuszka nosa.

Zabieg wykonuje lekarz.

Czym jest PDO?

Polidioksanon to włókno w pełni kompatybilne z naszym organizmem. Ten syntetyczny materiał od kilkudziesięciu lat jest wykorzystywany w chirurgii do szycia ran. Nici w przeciągu określonego czasu w pełni wchłaniają się w tkance, w której zostały zaimplantowane.  Wieloletnie doświadczenia wielu specjalizacji medycznych przyczyniły się do wprowadzenia włókien PDO do medycyny estetycznej.  Proces rozkładu nici PDO trwa kilka miesięcy zazwyczaj 6-9 msc , w tym czasie wprowadzone nici haczykowe PDO stymulują skórę. Przeprowadzone badania kliniczne ukazują, iż PDO wpływa na syntezę nowego kolagenu oraz elastyny, co przekłada się na znaczą poprawę kondycji skóry, jej gęstości oraz elastyczności.

Efekty zabiegu - Nici Liftingujące PDO

Zauważalny efekt implantacji nici jest natychmiastowy.

Tuż po przeprowadzonym zabiegu obserwujemy wyraźne podciągnięcie tkanek miękkich twarzy. Zaimplantowane nici haczykowe tworzą swoiste rusztowanie dla twarzy. Finalny efekt zabiegu obserwuje się po okresie kilku tygodni, kiedy zmianie ulega również zwiotczała tkanka, na skutek syntezy nowych białek skóry. Efekt zabiegu obserwujemy przez okres mniej więcej roku.

Zauważalna jest poprawa owalu twarzy, uniesienie tkanek miękkich, zagęszczenie skóry, ujędrnienie policzków oraz odmłodzenie skóry.

W przypadku korekty nosa nićmi uzyskujemy uniesienie czubka nosa, zmniejszenie asymetrii oraz złagodzenie rysów twarzy.

Zastosowanie metody łączonej z wykorzystaniem nici PDO i kwasu hialuronowego umożliwia uzupełnienie objętości i uniesienie policzków, wygładzenie bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek okolicy ust oraz lifting dolnej części twarzy i podbródka.

Nici haczykowe - rodzaje zabiegów

 •  Lifting twarzy nićmi PDO
 • Lifting podbródka nićmi PDO
 • Korekcja kształtu nosa nićmi PDO
 • Nici rewitalizujące
 • Lifting brwi

Najpopularniejszym obszarem zabiegowym dla nici PDO jest środkowa i dolna część twarzy oraz podbródek (często połączony z miejscową liposukcją).   Coraz częściej wykonywanymi zabiegami, także u bardzo młodych Pacjentek jest korekta kształtu nosa z wykorzystaniem nici haczykowych.

Jak wyglądają zabiegi z użyciem nici PDO?

Zabieg liftingujący z użyciem nici PDO

to mało inwazyjny zabieg medyczny przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, czyli po podaniu w okolicę zabiegową roztworu artykainy z epinefryną w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Po jałowym przygotowaniu pola zabiegowego i zdezynfekowaniu skóry wykonujemy nakłucie skóry igłą a następnie w to miejsce wprowadzamy kaniulę, czyli tępo zakończoną „igłę” z nicią, którą następnie implantujemy w porządnym miejscu. Kaniula zostaje usunięta a nić podciągniętą w celu liftingu tkanek dolnej części twarzy, opadającego podbródka czy brwi.
Wystający poza skórę fragment nici zostaje odcięty nożyczkami. Miejsce po nakłuciu goi się bardzo szybko i nie pozostawia blizn. Efekt liftingu widoczny jest od razu po zabiegu.

Zabieg rewitalizujący z użyciem nici PDO to mało inwazyjny zabieg medyczny
przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, czyli po podaniu w okolicę zabiegową
roztworu artykainy z epinefryną lub naniesienia na skórę kremu z lidokainą i prylokainą, w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Po jałowym przygotowaniu pola zabiegowego i zdezynfekowaniu skóry wykonujemy nakłucie skóry igłą a następnie w to miejsce wprowadzamy mikrokaniulę, czyli tępo zakończoną „igiełkę” z nicią, którą następnie implantujemy w porządnym miejscu. Kaniula zostaje usunięta a nić pozostaje w skórze tworząc jej rusztowanie. Ten zabieg może być również wykonany bezpośrednio przy użyciu igły połączonej nicią rewitalizującą. Zabieg trwa ok 15 minut.

Zabieg korekcji kształtu nosa nićmi PDO o mało inwazyjny zabieg medyczny
przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, czyli po podaniu w okolicę zabiegową
roztworu artykainy z epinefryną w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Po
jałowym przygotowaniu pola zabiegowego i zdezynfekowaniu skóry wykonujemy nakłucie skóry igłą a następnie w to miejsce wprowadzamy kaniulę, czyli tępo zakończoną „igłę” z nicią, którą następnie implantujemy w porządnym miejscu. Kaniula zostaje usunięta a nić rozpręża się tworząc rusztowanie dla tkanek miękkich części chrzęstnej nosa, dzięki czemu uzyskujemy efekt uniesienia opadającego czubka nosa, wyszczuplenia nosa oraz zniwelowania tzw. garbu nosowego. Zabieg trwa ok 15 min.

Wskazania do wykonania zabiegu - Nici PDO

 • Opadające policzki
 • Wiotkość skóry
 • Chomiki (wiotkie dolne części twarzy)
 • Asymetria twarzy
 • Drugi podbródek

Kto wykonuje zabieg z użyciem nici PDO

Zabieg wykonuje dr Michał Bartos, który jak sam twierdzi jest to jeden z jego ulubionych zabiegów.

Cennik

Nici PDO

UsługaCena
Lifting twarzyod 1500 zł (2 kolejne nici 700 zł)
Lifting podbródkaod 1500 zł (2 kolejne nici 700 zł)
Lifting brwi nićmi PDOod 1500 zł
Rewitalizacja skóry nićmi PDO1000 zł (10 nici) (800 zł kolejne 10 nici)
Korekta kształtu nosa1000 zł

 

Cena uzależniona od ilości wprowadzonych nici

Dlaczego warto wykonać zabieg Liftingu nićmi PDO w K2 Medical?

Bezpieczeństwo – Zabieg wykonują jedynie lekarze specjaliści, z dużym doświadczeniem, którzy doskonale znają anatomie twarzy.
Indywidulane podejście – Podczas konsultacji lekarz dokona diagnozy i doradzi Państwu najskuteczniejszą metodę liftingu skóry.

K2 Medical to profesjonalna Klinika skupiająca grono wybitnych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w samym centrum Wrzeszcza