Godziny otwarcia:Pon - Pt, 9:00 - 20:00
Godziny pracy9:00 - 20:00
Koszyk 0 items - 0.00zł 0

Kwas hialuronowy Gdańsk Wrzeszcz

Opis zabiegu

KKwas hialuronowy jest naturalnie występującym w organizmie składnikiem skóry z grupy glikozaminoglikanów, który odpowiada za właściwy stopień jej nawilżenia i jędrności. Najcenniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody

Stopień nawilżenia skóry jest uzależniony od ilości znajdującego się w niej HA, gdyż jedna cząsteczka Ha wiąże około 250 cząsteczek wody. Niestety z wiekiem zmniejsza się zawartość kwasu hialuronowego w organizmie wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Głównymi zaletami kwasu hialuronowego są skuteczność działania, bezpieczeństwo oraz szybki efekt działania widoczny zaraz po zabiegu.

Oryginalne preparaty zawierające kwas hialuronowy podawane  są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki, bruzdę lub w usta HA wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Efektu można spodziewać się natychmiast po zabiegu. Zabiegi nie powodują wyłączenia Pacjenta z codziennych aktywności.

Wskazania - kwas hialuronowy

 • likwidacja zmarszczek
 • poprawa konturu i uwypuklenie ust
 • korekta kształtu twarzy
 • modelowanie twarzy
 • nawilżenie, odżywienie i ujędrnienie skóry
 • wypełnienie doliny łez

Czy zabieg z uzyciem kwasu hialuronowego jest bolesny?

Na około pół godziny przez zabiegiem okolice poddawane zabiegowi zostają posmarowane kremem znieczulającym, co powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek, bruzd lub modelowania ust kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne i  dają natychmiastowe efekty. Niestety nie są to zabiegi, które wykonujemy raz w życiu. Po około 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. W okolicy nosa, czas ten może się wydłużyć nawet do 24 miesięcy.

Kwas hialuronowy - zalecenia przed i po zabiegu

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w „przerwie na lunch”.

Zaleca się, aby  nie spożywać aspiryny oraz nie stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania - kwas hialuronowy

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Stany zapalne i aktywne infekcje skóry (opryszczka, trądzik)
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Objawy niepożądane - kwas hialuronowy

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje uczuleniowe tj. np. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się tzw. siniak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Jakich preparatów używamy w klinice K2 Medical

W klinice K2 Medical wykorzystujemy jedynie oryginalne preparaty takich firm jak Neuavia, Galderma (Allergan), Juvederm, Jalupro.

Kto wykonuje zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

W klinice K2 Medical w Gdańsku zabieg z użyciem kwasu hialuronowego wykonują lekarze specjalizujący się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej:

dr Agnieszka Sirocka

dr Michał Bartos

Kwas hialuronowy - Cennik

UsługaCena
1 ml (Neauvia, Restylane, Juvederm)1000 zł
1 ml z technologią Vycross1200 zł
Modelowanie ust (1ml)1000
Modelowanie ust (1ml) w technologii Vycross1200
Bruzdy nosowo-wargoweod 850 zł
Wolumetria, kości policzkowe, ok. jarzmowa (1/2 ml)1000/1800 zł
Okolica dolnej powieki „dolina łez”od 1000/1200 zł
Okolica skroniowaod 1000/1200 zł
Korekta brwiod 1000/1200 zł
Górna warga „zmarszczki palacza”od 1000/1200 zł
Bruzdy wargowo-bródkowe „linie marionetki”od 850 zł
Korekta brodyod 1000/1200 zł
Korekta nosaod 1000 zł
Dłonieod 1000/1200

* O końcowej cenie zabiegu decyduje lekarz w zależności od ilości i rodzaju użytego preparatu leczniczego.

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, bruzd, modelowanie

Wskazania

Niwelowanie zmarszczek, ubytków w skórze, modelowanie twarzy

 • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
 • Wypełnienie „doliny łez” ( zagłębienia idącego od kącika oka do policzka)
 • Wypełnienie „linii marionetek” (zmarszczki idące od kącików ust)
 • Korekta opadniętych kącików ust
 • Modelowanie brody i linii żuchwy
 • Korekta kształtu nosa
 • Wypełnienie blizn (blizny zanikowe, blizny poparzeniowe, blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne, blizny pourazowe)
 • Wypełnienie/ rewitalizacja dłoni

Przebieg zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego– wypełnianie zmarszczek i bruzd

Oryginalne preparaty zawierające kwas hialuronowy zostają wstrzyknięte do skóry właściwej. Efektem zabiegu jest  uzupełnienie niedoboru HA, przez co skóra staje się nawilżona, zmarszczki zostają wypełnione, a bruzdy spłycone. Dzieje się tak za sprawą kwasu hialuronowego, którego podanie  powoduje wypchnięcie zmarszczki lub bruzdy, co daje efekt ich spłycenia lub całkowitej likwidacji. Kwas hialuronowy pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Efekt widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu.

Kwas hialuronowy – lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny ma na celu odmłodzenie twarzy poprzez odtworzenie młodego  kształtu twarzy, przywrócenie jej konturów.  Wraz z wiekiem zmienia się struktura i grubość tkanek, stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, pojawiają się bruzdy, co niekorzystnie wpływa na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się (powstają tzw. chomiki), powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz opadanie kącików ust.

W celu wykonywania zabiegu wolumetrii stosuje się gęsty, mocno usieciowany preparat, który podawany jest głęboko pod skórę.

W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (po konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego, ponieważ samych wkłuć wykonuje się niewiele. Aby dokładnie rozprowadzić preparat, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Wskazania

 • Uwydatnienie kości policzkowych
 • Modelowanie policzków
 • Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 12-14 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych aktywności.

Wchłaniający się preparat zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek powodując wystąpienie efektu w postaci wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Poprawa wyglądu ust

Pięknie wyglądające, pełne, nawilżone usta to marzenie każdej kobiety.
Niestety usta podatne są na wysychanie i  szkodliwe czynniki środowiskowe.

W Klinice K2 Medcial & Dental nasi lekarze specjaliści pomogą uzyskać Państwu efekt w postaci powiększenia ust, nawilżenia, poprawy jędrności,  kolorytu, korekty kształtu oraz uniesienia,   dodatkowo niwelując pojawiające się wokół ust zmarszczki.

K2 Medcial & Dental to grono doświadczonych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, jak również chirurgii stomatologicznej. Wiedza ta jest niezbędna podczas zabiegów wykonywanych w okolicach ust, wiąże się to bowiem ze znakomitą znajomością anatomii i umiejętnością przewidzenia w jaki sposób uzyskać najlepszy spójny efekt podkreślający walory ust przy danej linii uśmiechu. Zabieg powoduje bowiem powstanie zupełnie nowej oprawy dla zębów.

Jak wygląda zabieg powiększania ust w K2 Medical & Dental Clinic?

Doświadczeni lekarze specjaliści z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzają zabiegi powiększenia objętości wargi czerwonej, modelowania konturu ust, korygowania kształtu ust, poprawy jędrności lub rewitalizacji i  nawilżenia z użyciem najwyższej jakości preparatów kwasu hialuronowego tj. np. Juvederm, Galderma, Neauvia. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek Pacjenta. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przed zabiegiem aplikowane jest Pacjentom znieczulenie w postaci kremu lub znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Następnie Lekarz wstrzykuje preparat kwasu hialuronowego  przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

Dlaczego warto wykonać modelowanie ust w K2 Medical & Dental Clinic?

Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarzy specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. W klinice używamy oryginalnych preparatów tj. np. Juvederm (Allergan), Galderma, Neauvia

K2 Medical & Dental to wysoce innowacyjna i profesjonalna klinika, położona w ciekawej architektonicznie i  dogodnej lokalizacji  w samym sercu Gdańska Wrzeszcza – Browarze Gdańskim.

Technologia VYCROSS Juverderm

Jest to najnowsza formuła wypełniaczy bazująca na usieciowionym kwasie hialuronowym. Żelowa konsystencja preparatu pozwala na uzyskanie doskonałych efektów rewitalizująco liftingujących. Do głównych zalet stosowania tego rodzaju wypełniaczy należy:

 • Bardzo naturalny  efekt końcowy  wypełnienia
 • Dłuższy okres utrzymywania się efektów zabiegu od  12-18 miesięcy
 • Do minimum obniżone prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegu, co pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności
 • Obecność lidokainy znieczula obszar poddany zabiegowi i sprawia, ze zabieg jest bardziej komfortowy

Dlaczego warto wykonać zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego  w K2 Medical & Dental Clinic?

Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarzy specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. W klinice używamy oryginalnych preparatów tj. np. Juvederm (Allergan), Galderma, Neauvia.

K2 Medical & Dental to wysoce innowacyjna i profesjonalna klinika, położona w ciekawej architektonicznie i  dogodnej lokalizacji  w samym sercu Wrzeszcza – Browarze Gdańskim.